Işıldayan E-Ticaret Sitesi İçin Sende Katıl

Bizi Takip Edin

Sadece e-ticaret yazılımı değil sanal mağazanızın trafiğini ve satışlarını artırmak için gerekli tüm çözümleri sunuyoruz.

E-ticarette seçeceğiniz yazılım, uygulama ve sistemler elbette çok önemlidir. Ancak sizin hedefinize uygun planlanmayan ve tasarlanmayan bir e-ticaret yazılımı sizi başarıya götüremeyecektir. Yazılımınız ne kadar güncel ve gelişmiş olursa olsun teknik özellikleriyle sizin sanal mağazanızın trafiğini artıramaz. Ziyaretçilerinizi ve dolayısıyla satışlarınızı artırmak için doğru bir dijital pazarlama stratejisine ihtiyacınız vardır. Bu yüzden yazılım seçiminden önce dijital pazarlama stratejinizi dolayısıyla dijital kimliğinizi oluşturmalısınız. 


Dijital kimliğinizi oluşturduktan sonra yazılım ya da uygulama çözümlerinizi seçmelisiniz. Daha sonra dijital pazarlamaya başlayabilirsiniz. Sosyal medya facebook, instagram, twitter vb. mecralardaki paylaşım ve reklam stratejinizin, google Ads yapılandırmanızın ve SEO çalışmlarınızın hepsi dijital kimliğinizde saklıdır. Tüm bunların bütününe biz e-ticaret çözümleri diyoruz. 

Dijital kimliğinizi doğru konumlandıramadıysanız sanal mağazanıza düşük bütçlerle trafik çekmeniz nerdeyse mümkün değildir. Artan rekabette ancak ve ancak reklam bütçenizi artırarak tutunabilirsiniz. İşin kötüsü bütçeyi artırdığınız kadar veriminiz artmaz hatta azalır. Aşağıdaki örnek dijital pazarlama reklamları kullananların hemen hemen hepsinin başına gelmiştir.


Örnek: Bir butiğin fiziki mağazasından ve sanal mağazasından toplam satışı aylık 75.000 TL dir. Sanal mağazasının satışlarını artırmak için dijital reklama aylık 5.000TL bütçe ayırmaya karar verir. İlk 3 ayda toplam satışları aylık ortalama 100.000 TL ye çıkar. 5.000 TL harcadım satışlarım 25.000 TL artı düz mantığı ile o zaman 10.000TL harcarsam satışlarım aylık 50.000TL artar diye bir hesap yapılarak reklam bütçesi hemen 10.000 TL ye çıkarılır. Ancak satışlar aynı oranda artmayacaktır. Çünkü başlangıçta strateji doğru belirlenmemiş ve ölçümler doğru yapılmamıştır. Online ve fiziki satışlar içeride tam olarak ayrıştırlamamakta yani ölçülememektedir. Tek ölçülen reklama ne kadar harcandığı ve toplam ne kadar ciro yapıldığıdır. 


Bu genel olarak işletmelerin e-ticarette yaptığı temel hatalardan birisidir. Online ile fiziki mağazanın rakamlarını ayrıştırsanız iyi bir şekilde ölçseniz bile aylık reklam harcamanızı 2 katına çıkardığınızda online satışlarınız 2 katına artmayacaktır. Yapay zeka dinamikleri çok farklı parametrelere bağlıdır. 


Yukarıdaki örnektede olduğu gibi e-ticaret bir yazılım işi değil bir strateji ve çözüm işidir. İşletmeler yazılımı bilmedikleri ve konuya uzak olduğu için genelde e-ticarete başlarken ister istemez yazılıma odaklanırlar. Bütçelerinin ve zamanlarının büyük bir kısmını yazılıma harcarlar. İş web sitesi trafiğinin artırılmasına geldiğinde ya bütçleri azalır ya da motivasyonları. İşte Hepsitekyerde tamda bu noktada e-ticaret çözümleriyle odağına trafik ve satışı almıştır. Buna göre pazarlama stratejileri, e-ticaret yazılımları ve çözümler üretir. 

İletişim

Abone Ol

Tüm yeniliklerimizi ve güncel kampanyalarımız hakkında teklif alabilirsiniz

    E-ticaretteki tüm problemlerinizi tek bir pakette çözüme ulaştırıyoruz. 

    Stok, mağaza ve e-ticaret sistemini kuruyor ve dijital pazarlama çözümleri sunuyoruz.

    © 2022 tohum’s tarafından hazırlanmıştır. Tüm hakları sakldır.